Tampere 30.09.2018 Tampere päivä / Masters ja Oaks (TSGK)
Tampere 16.09.2018 Egu open fin (Egu)
Tampere 15.09.2018 Egu open ae (EGU)
Tampere 09.09.2018 JDGP finaalit (EGU)
Tampere 01.09.2018 JD/GP Alkuerät (EGU)
Turku 26.08.2018 Sijoituslähdöt (TGK)
Turku 19.08.2018 Suomen Mestaruus alkuerät (TGK)
Turku 08.08.2018 Oralade Sijoituslähdöt ja Nutri Science Sprintti Derby finaali (TGK)
Tampere 28.07.2018 CGRC European Championship 2018 Finals (GRL)
Tampere 25.07.2018 CGRC European Championship 1st round (GRL ry)
Tampere 21.07.2018 Golden Eagle Raila Laineen muistokilpailu (TSGK)
Turku 15.07.2018 Oralade Vetman sijoituslähdöt 495m (TGK)
Tampere 24.06.2018 Golden Eagle Juhannuskilpailu (TSGK)
Tampere 17.06.2018 Sijoituslähtöpäivä (EGU)

Tampere 30.09.2018 Tampere päivä / Masters ja Oaks (TSGK)

1.Indian Hill's WCCC L3-L5, ae1 480m (W)
1.Heart's Delight14.1 kg(4)-32.62L3
2.Aragon16.9 kg(1)-32.70L3
3.Gipsy13.0 kg(3)-33.32L4
P.Hurricane kg(2)-L
Brona - BJ-Martta
om: Kati Soininen Kasv: Apple Garden's
2.Indian Hill's WCCC L3-L5 480m (W)
1.Jolie11.7 kg(2)-6.0432.03L2
2.WT-Carita17.5 kg(3)-6.1132.65L3
3.Erebor16.4 kg(6)-6.0832.65L3
4.James Bond17.2 kg(1)-6.1733.21L4
Elko River - Hulabaloo
om: Niina & Jorma Mäkinen Kasv: Maxwin
3.Golden Eagle Sijoituslähtö 480m (G)
1.Lovejoy36.0 kg(6)-5.8329.70K5
2.Saffron Pear28.3 kg(3)-6.3329.93K6
3.Capes' Shadow28.5 kg(4)-5.7930.04K6
4.Wild Victoria26.5 kg(5)-5.7930.32K7
D.Smile Of Joy28.0 kg(1)-K
Bling It On - Joynight
om: Minna Raila Kasv: Run-Up
4.Indian Hill's WCCC L6-L7, Finaali 480m (W)
1.Love At First Sight12.2 kg(5)-6.1933.70L5
2.Highway Star8.8 kg(6)-6.4034.62L7
3.Alexander McQueen16.7 kg(1)-6.6435.64L7
Wall-E Of Goldenblue - Ginetta
om: Noora & Mikko Säe Kasv: Marakaya's
5.Golden Eagle Oaks, Finaali 480m (G)
1.Shout Shout Joy27.0 kg(6)-5.7028.98K2
2.Capes' Snow Trooper27.5 kg(2)-5.7229.05K2
3.The Spitfire26.0 kg(1)-5.6429.31K3
4.Miss Suomi31.8 kg(5)-5.8529.70K5
5.Arya Stark30.9 kg(4)-5.8929.85K5
6.Finnish Snowpearl27.5 kg(3)-5.8030.00K6
Bling It On - Joynight
om: Reija & Jouni Kiiski Kasv: Run-Up
6.Golden Eagle Masters, Finaali 480m (W)
1.Hoover19.5 kg(2)-5.7330.24L1
2.Tony Stark20.7 kg(3)-5.9231.54L1
3.Mörkö16.5 kg(4)-6.1231.95L2
Orlando - Roana
om: Michel Willén Kasv: Supersonic
7.Golden Eagle Masters, Finaali 480m (G)
1.Punaluu Black35.1 kg(4)-5.6829.02K2
2.Azure33.3 kg(6)-5.6429.09K2
3.Huge Joy30.5 kg(1)-5.9129.32K3
4.Pavo31.3 kg(2)-5.7029.36K3
5.Wai Wai32.9 kg(3)-5.6630.13K6
Bling It On - Hula Girl
om: Leila & Keijo Salonen Kasv: Run-Up
8.Indian Hill's WCCC L1-L2, Finaali 480m (W)
1.Odd Molly18.8 kg(6)-5.9731.15L1
2.Fairytale II13.5 kg(2)-5.9831.27L1
3.Friendly Face16.8 kg(5)-6.0731.37L1
4.Eternal Flame17.6 kg(3)-6.0531.73L1
5.Energico15.6 kg(4)-5.9732.17L2
6.Eagle17.2 kg(1)-6.1232.27L2
Wilson - Pepsi Bell
om: Michel Willén Kasv: Rikke Bankov
9.Golden Eagle Sijoituslähtö 280m (G)
1.Rojotango36.0 kg(2)-17.08L2
2.Capes' Blue Fire27.3 kg(1)-17.73L6
Silvereye - Neytiri
om: Minna Raila Kasv: Whiskers
10.Golden Eagle Sijoituslähtö 280m (W)
1.Sylvester Stallone14.4 kg(1)-18.17L1
2.Jedi14.4 kg(2)-18.40L2
Voodoo Talk At Kentfield - Hilton
om: Johanna Jäntti & Johanna Kakko Kasv: Nopurin
11.Golden Eagle Sijoituslähtö, Veteraanit 280m (W)
1.Ankaa13.7 kg(1)-18.75L3
2.Soulman17.3 kg(6)-19.12L4
3.Savannah13.3 kg(2)-19.45L5
Viktor - Amy
om: Hanna Vuorinen & Sami Kytömäki Kasv: Speedy Star
12.Golden Eagle Sijoituslähtö 280m (W)
1.Jade12.0 kg(3)-18.77L3
2.Isadora10.1 kg(1)-18.92L4
Elko River - Hulabaloo
om: Pasi & Helena Malinen Kasv: Maxwin
13.Golden Eagle Sijoituslähtö 280m (W)
1.CA-Waldemar15.2 kg(3)-18.95L4
2.TeeTee17.5 kg(1)-19.40L5
3.Christmas Flake13.0 kg(6)-19.61L6
Amom - WT-Carita
om: Ulla Saxen, Ilkka Virta, Björn Saxen Kasv: Weikotin
14.Golden Eagle Sijoituslähtö 350m (W)
1.Adventure17.4 kg(2)-22.95L2
2.Jali18.8 kg(4)-23.18L3
3.Lucky Strike14.0 kg(3)-23.21L3
Unfollowed - Claim To Fame
om: Riikka Linnala Kasv: Of The Noace
15.Indian Hill's WCCC L3-L5 480m (W)
1.WT-Carita17.5 kg(5)-6.0432.23L2
2.Jolie11.7 kg(1)-6.0832.29L2
3.Aragon16.9 kg(2)-6.1532.65L3
4.Erebor16.4 kg(6)-6.1432.86L4
5.James Bond17.2 kg(3)-6.0833.06L4
6.Heart's Delight14.1 kg(4)-6.1034.03L6
JZ-Taavi - Iita
om: Raija Raussi Kasv: Weikotin
17.Soolokoejuoksu 480m (G)
1.Smaug29.0 kg(3)-5.8629.84K5
Klang - Saphira
om: Helmi Rahikainen Kasv: Racing Dragons

Tampere 16.09.2018 Egu open fin (Egu)

1.Sijoituslähtö 280m (W)
1.Kosmos12.7 kg(3)-18.61L3
2.Lucky Strike13.2 kg(4)-18.74L3
3.Isadora10.3 kg(2)-18.99L4
4.Jade12.0 kg(1)-19.19L4
Elko River - Hippie
om: Ilkka Virta, Ulla Saxen Ja Minna Leppänen Kasv: Maxwin
2.EasyVet 280m (G)
1.The Spitfire26.7 kg(1)-16.95L2
2.Jon Snow37.7 kg(4)-17.30L3
2.Smile Of Joy27.8 kg(5)-17.30L3
4.Too Late Mate28.6 kg(2)-17.53L5
5.Daenerys Targaryen26.4 kg(3)-17.68L6
Klang - Saphira
om: Päivi Vähäkoski & Elena Sassi Kasv: Racing Dragons
3.EGU Sprint finaali 280m (W)
1.Sylvester Stallone14.5 kg(1)-18.35L2
2.Mörkö16.6 kg(5)-18.46L2
3.Fairytale II13.6 kg(3)-18.47L2
4.Abel22.3 kg(6)-18.51L2
5.AG-Into-Mieli18.5 kg(4)-18.58L3
6.Jedi14.4 kg(2)-18.59L3
Voodoo Talk At Kentfield - Hilton
om: Johanna Jäntti & Johanna Kakko Kasv: Nopurin
4.EGU Sprint finaali 280m (G)
1.August33.3 kg(5)-16.78L1
2.Pavo32.4 kg(1)-16.97L2
3.Ygritte27.4 kg(3)-17.06L2
4.Shout Shout Joy26.8 kg(6)-17.06L2
Bit Chili - Corner Stone
om: Noora Goutsoul Kasv: Beevale
5.RedEye & Mush 480m (G)
1.Punaluu Black34.5 kg(3)-5.6928.57K1
2.Azure33.8 kg(6)-5.6629.26K3
3.Huge Joy30.6 kg(1)-5.8829.48K4
Bling It On - Hula Girl
om: Leila & Keijo Salonen Kasv: Run-Up

Tampere 15.09.2018 Egu open ae (EGU)

1.Sijoituslähtö 480m (W)
1.Friendly Face17.0 kg(6)-6.1031.30L1
2.Eternal Flame17.5 kg(3)-6.0531.68L1
3.WT-Carita17.3 kg(4)-6.0732.55L3
Wilson - Hulabaloo
om: Ulla Bard Kasv: My Wild
2.Sijoituslähtö 350m (W)
1.Lucky Strike13.3 kg(3)-23.11L2
2.Gipsy13.2 kg(1)-23.53L4
3.Nikita11.3 kg(6)-23.55L4
4.Kosmos12.6 kg(4)-24.72L7
Brona - BJ-Martta
om: Janne & Mira Välimäki Kasv: Apple Garden's
3.Sijoituslähtö 280m (W)
1.JZ-Toini17.8 kg(3)-18.44L2
2.Isadora10.2 kg(2)-18.96L4
3.Jade11.9 kg(1)-19.03L4
Jykä - Zaphira
om: Noora & Mikko Säe Kasv: Weikotin
4.Sijoituslähtö 280m (G)
1.Saffron Pear28.3 kg(3)-17.35L4
2.Too Late Mate28.4 kg(1)-17.35L4
3.Ready To Rumble34.2 kg(6)-17.44L4
Tough Hombre - Hula Girl
om: Reija & Jouni Kiiski Kasv: Run-Up
5.EGU Sprint AE 1 280m (W)
1.Sylvester Stallone14.7 kg(2)-18.36L2
2.Fairytale II13.7 kg(1)-18.36L2
3.AG-Into-Mieli18.6 kg(3)-18.53L3
Voodoo Talk At Kentfield - Hilton
om: Johanna Jäntti & Johanna Kakko Kasv: Nopurin
6.EGU Sprint AE 2 280m (W)
1.Jedi14.6 kg(2)-18.41L2
2.Abel22.2 kg(4)-18.57L3
3.Mörkö16.5 kg(1)-18.68L3
4.James Bond17.3 kg(3)-19.14L4
Elko River - Hulabaloo
om: Reetta Suonto Kasv: Maxwin
7.Sijoituslähtö 280m (W)
1.WT-Bertil15.7 kg(3)-18.96L4
2.Onta13.2 kg(4)-19.59L5
3.Love At First Sight12.0 kg(6)-19.61L6
JZ-Taavi - Iita
om: Ilkka Virta, Ulla Saxen Ja Minna Leppänen Kasv: Weikotin
8.Sijoituslähtö 280m (G)
1.Shout Shout Joy26.8 kg(6)-16.82L1
2.Pavo32.5 kg(2)-16.89L1
3.Million Night27.1 kg(1)-17.15L3
Bling It On - Joynight
om: Reija & Jouni Kiiski Kasv: Run-Up
9.Soolokoe 480m (G)
1.Smile Of Joy27.9 kg(3)-5.7529.77K5
Bling It On - Joynight
om: Reija & Jouni Kiiski Kasv: Run-Up

Tampere 09.09.2018 JDGP finaalit (EGU)

2.Veteraanit EasyVet sijoituslähtö 280m (W)
1.Ankaa14.2 kg(1)-19.15L4
2.Soulman16.7 kg(6)-19.25L5
3.Savannah13.3 kg(2)-19.66L6
Viktor - Amy
om: Hanna Vuorinen & Sami Kytömäki Kasv: Speedy Star
3.Giorgio sprint 280m (G)
1.Shout Shout Joy26.7 kg(6)-16.69L1
2.The Spitfire26.5 kg(3)-17.09L2
3.Heart Of Gold27.8 kg(1)-17.20L3
4.Miss Suomi32.5 kg(4)-17.48L5
5.Finnish Snowpearl28.6 kg(2)-17.63L5
P.Starburst Supernova kg(5)-L
Bling It On - Joynight
om: Reija & Jouni Kiiski Kasv: Run-Up
4.Jr Derby 350m (W)
1.Fairytale II13.8 kg(2)-22.81L2
2.Friendly Face17.1 kg(5)-22.87L2
3.Mörkö16.5 kg(1)-23.13L3
4.Lemon13.9 kg(6)-23.24L3
Wilson - Hulabaloo
om: Kirsi Ja Lasse Silvan Kasv: My Wild
5.3`s Star 350m (W)
1.Eagle16.4 kg(2)-23.25L3
2.Jedi14.2 kg(4)-23.29L3
3.Jade12.0 kg(3)-24.15L5
0.Jolie11.7 kg(1)-L
Kamagurka - Adeline
om: Merja Ja Jorma Lautala Kasv: Indian Hill's
6.EasyVet sijoituslähtö 350m (W)
1.Gipsy13.3 kg(2)-L
2.Hurricane13.0 kg(1)-L
3.Lucky Strike13.2 kg(3)-L
4.Kosmos12.5 kg(4)-L
5.WT-Bertil15.8 kg(5)-L
Kajanos - Izbyiroces
om: Noora & Mikko Säe Kasv: Indian Hill's
7.JD Finaali 480m (G)
1.Capes' Snow Trooper26.5 kg(5)-5.8129.23K3
2.Capes' Shieldmaiden24.4 kg(1)-5.7629.41K3
3.Jon Snow38.2 kg(4)-5.6329.41K3
4.Ygritte27.9 kg(3)-5.7029.62K4
5.Arya Stark31.3 kg(2)-5.8629.81K5
Vans Viking - Herself
om: Vesa Sivonen & Katja Petäjä Kasv: Top Vision
8.EasyVet sijoituslähtö 480m (G)
1.Punaluu Black34.6 kg(3)-5.6428.31K1
2.August33.6 kg(6)-5.6829.10K2
3.Huge Joy30.4 kg(1)-5.9129.29K3
Bling It On - Hula Girl
om: Leila & Keijo Salonen Kasv: Run-Up
9.EasyVet sijoituslähtö 280m (W)
1.Tony Stark21.7 kg(3)-18.02L1
2.Energico15.3 kg(4)-18.50L2
3.AG-Into-Mieli18.9 kg(2)-18.61L3
4.Aragon16.9 kg(1)-18.83L3
Voodoo Talk At Kentfield - Hilton
om: Pauliina Suominen Kasv: Nopurin
10.EasyVet sijoituslähtö 280m (G)
1.Azure33.5 kg(6)-17.20L3
2.Capes' Shadow27.4 kg(3)-17.36L4
3.Pavo34.2 kg(1)-17.44L4
Klang - Saphira
om: Päivi Vähäkoski & Anette Sassi Kasv: Racing Dragons
11.EasyVet sijoituslähtö 280m (W)
1.Xtremely Funny Chap12.1 kg(2)-20.07L7
2.Xtremely Spicy11.1 kg(3)-20.24L7
3.Inflames18.4 kg(1)-20.50L7
K.I Was Made For Plaudite9.6 kg(4)-L
Coco - Alltimeplaudite
om: Pirjo Jutila Kasv: Plaudite
12.Trial 280m (W)
1.Isadora10.3 kg(3)-18.97L4
Fallout Boy - Freida
om: Helena & Pasi Malinen Kasv: Maxwin

Tampere 01.09.2018 JD/GP Alkuerät (EGU)

1.Veteraanisijoituslähtö 280m (W)
1.Soulman16.9 kg(6)-19.25L5
2.TeeTee17.1 kg(2)-19.39L5
3.Ankaa14.1 kg(3)-19.57L5
4.Savannah13.5 kg(1)-19.77L6
El Tiempo - Narda
om: Merja Ja Jorma Lautala Kasv: Paletin
2.Sijoituslähtö 280m (W)
1.WT-Bertil15.6 kg(4)-18.94L4
2.Kosmos12.6 kg(3)-19.07L4
JZ-Taavi - Iita
om: Ilkka Virta, Ulla Saxen Ja Minna Leppänen Kasv: Weikotin
3.Sijoituslähtö 280m (W)
1.Jedi14.3 kg(2)-18.38L2
2.Mörkö16.5 kg(3)-18.38L2
3.Abel21.6 kg(4)-18.56L3
4.Jade12.0 kg(1)-19.14L4
Elko River - Hulabaloo
om: Reetta Suonto Kasv: Maxwin
4.Sijoituslähtö 280m (W)
1.Hattivatti15.5 kg(3)-18.88L4
2.Jolie11.9 kg(1)-18.91L4
3.Nikita11.5 kg(6)-19.20L4
Aragon - Tuutikki
om: Elina Tuhkalainen Kasv: Paletin
5.Sijoituslähtö 480m (G)
1.August33.7 kg(6)-5.6028.72K1
2.Punaluu Black34.5 kg(1)-5.7428.83K1
3.Capes' Snow Trooper26.9 kg(3)-5.7528.90K2
4.Svala29.7 kg(5)-5.8529.07K2
5.Huge Joy30.2 kg(4)-5.9529.40K3
Bit Chili - Corner Stone
om: Noora Goutsoul Kasv: Beevale
6.Sijoituslähtö 480m (G)
1.Finnish Snowpearl29.2 kg(3)-5.7429.52K4
2.Heart Of Gold27.5 kg(2)-5.7229.52K4
3.Too Late Mate28.1 kg(1)-5.8029.61K4
Deneview Snowtoe - Nike's Pärla
om: Anna Ekman Kasv: Paramour
7.Sijoituslähtö 480m (W)
1.Friendly Face17.2 kg(6)-6.0331.15L1
2.Sylvester Stallone14.7 kg(1)-6.0431.88L2
3.Eagle16.4 kg(2)-6.0432.09L2
Wilson - Hulabaloo
om: Ulla Bard Kasv: My Wild
8.Sijoituslähtö 480m (W)
1.Eternal Flame17.5 kg(3)-6.1231.81L2
2.Fairytale II13.7 kg(2)-6.1232.33L3
3.Lucky Strike13.4 kg(1)-6.0532.65L3
Brona - BJ-Martta
om: Raija Raussi Kasv: Apple Garden's

Turku 26.08.2018 Sijoituslähdöt (TGK)

1.Suomen Mestaruus 1ae 325m (W)
1.Friendly Face17.3 kg(6)-20.93L1
2.Fairytale II13.5 kg(2)-21.92L4
3.Kamagurka17.3 kg(1)-21.95L4
4.Crimdon Scapolite13.8 kg(3)-22.97L7
Wilson - Hulabaloo
om: Ulla Bard Kasv: My Wild
2.Suomen Mestaruus 2ae 325m (W)
1.Meryl Streep13.9 kg(3)-21.11L2
2.Tony Stark22.5 kg(4)-21.13L2
3.Lemon14.2 kg(6)-21.87L4
4.Jolie11.9 kg(1)-22.30L5
Voodoo Talk At Kentfield - Hilton
om: Sari Salminen Kasv: Nopurin
3.Sijoitus 325m (G)
1.Pavo34.0 kg(1)-19.83L5
2.Capes' Ellie27.5 kg(3)-20.10L6
3.Heart Of Gold27.3 kg(4)-20.23L6
You Know My Name - Lepus
om: Heikki & Maaria Rahikainen Kasv: Fast Friends
4.Sijoitus 325m (G)
1.Capes' Snow Trooper27.3 kg(2)-19.85L5
2.Rojotango37.3 kg(3)-20.31L7
3.Arya Stark30.8 kg(5)-20.34L7
4.Finnish Snowpearl28.3 kg(4)-20.44L7
Vans Viking - Herself
om: Vesa Sivonen & Katja Petäjä Kasv: Top Vision
5.Sijoitus 325m (G)
1.Too Late Mate28.2 kg(2)-19.96L5
2.Capes' Shieldmaiden25.8 kg(3)-20.22L6
3.Lovejoy36.8 kg(4)-20.40L7
Tullymurry Act - Jaxxon A Mission
om: Leenalinnea Nurmi Kasv: Jaxx
6.Sijoitus 325m (W)
1.Kosmos12.6 kg(3)-21.83L4
2.CA-Waldemar15.9 kg(4)-22.04L4
Elko River - Hippie
om: Ilkka Virta, Ulla Saxen Ja Minna Leppänen Kasv: Maxwin
7.Suomen Mestaruus finaali 325m (W)
1.Tony Stark22.5 kg(4)-21.11L2
2.Meryl Streep13.9 kg(3)-21.17L2
3.Lemon14.2 kg(5)-21.75L3
4.Fairytale II13.5 kg(1)-21.89L4
5.Jolie11.9 kg(2)-22.26L5
V.Friendly Face17.3 kg(6)-L
Voodoo Talk At Kentfield - Hilton
om: Pauliina Suominen Kasv: Nopurin
9.Soolokoe 325m (W)
1.Abel21.7 kg(3)-21.44L3
Wilson - Pepsi Bell
om: Jaana Lintunen Kasv: Rikke Bankov
10.Trial 325m (W)
1.WT-Bertil15.6 kg(3)-21.96L4
JZ-Taavi - Iita
om: Ilkka Virta, Ulla Saxen Ja Minna Leppänen Kasv: Weikotin

Turku 19.08.2018 Suomen Mestaruus alkuerät (TGK)

1.Vetman Oralade Sijoitus 325m (W)
1.Friendly Face17.3 kg(3)-21.18L2
2.Meryl Streep13.7 kg(4)-21.21L2
3.Kosmos12.5 kg(2)-22.11L4
Wilson - Hulabaloo
om: Ulla Bard Kasv: My Wild
3.Vetman Oralade Sijoitus 325m (G)
1.Pavo33.8 kg(3)-19.84L5
2.Capes' Snow Trooper27.0 kg(5)-19.90L5
3.Capes' Destiny28.7 kg(6)-20.17L6
0.Da Capo37.0 kg(4)-L
You Know My Name - Lepus
om: Heikki & Maaria Rahikainen Kasv: Fast Friends
4.Vetman Oralade Sijoitus 495m (G)
1.Punaluu Black34.6 kg(1)-2.5929.89K3
2.Wai Wai31.8 kg(4)-2.4529.92K3
3.Svala29.2 kg(3)-2.6730.36K4
Bling It On - Hula Girl
om: Leila & Keijo Salonen Kasv: Run-Up
5.Vetman Oralade sijoitus 495m (G)
1.Shout Shout Joy27.0 kg(6)-2.5529.78K3
2.August33.2 kg(4)-2.6030.33K4
3.Waipahe35.7 kg(5)-2.7530.98K7
4.Ygritte28.2 kg(3)-2.6231.28K7
Bling It On - Joynight
om: Reija & Jouni Kiiski Kasv: Run-Up

Turku 08.08.2018 Oralade Sijoituslähdöt ja Nutri Science Sprintti Derby finaali (TGK)

1.Oralade Sijoitus 325m (G)
1.Capes' Snow Trooper26.2 kg(2)-20.15L6
2.Capes' Shieldmaiden25.7 kg(4)-20.17L6
K.Capes' Lung-Gom27.8 kg(3)-L
K.Capes' Sportti31.4 kg(5)-L
Vans Viking - Herself
om: Vesa Sivonen & Katja Petäjä Kasv: Top Vision
2.NutriScience Sprintti Derby finaali 325m (G)
1.Wai Wai31.8 kg(3)-19.39L3
2.August33.9 kg(2)-19.53L3
3.Shout Shout Joy27.1 kg(6)-19.64L4
4.Punaluu Black34.5 kg(4)-19.64L4
5.Pavo33.5 kg(1)-19.72L4
6.Capes' Destiny29.3 kg(5)-20.14L6
Bling It On - Hula Girl
om: Reija & Jouni Kiiski Kasv: Run-Up
3.Trial 325m (W)
1.Firestarter13.0 kg(1)-22.08L4
Wilson - Hulabaloo
om: Johanna Jäntti & Johanna Kakko Kasv: My Wild

Tampere 28.07.2018 CGRC European Championship 2018 Finals (GRL)

1.Sijoitus 280m (W)
1.Gazelle13.0 kg(1)-18.53L3
2.Kosmos12.5 kg(6)-18.78L3
3.Ankaa13.6 kg(3)-18.92L4
4.Zoom16.3 kg(4)-19.90L6
Orlando - Halina
om: Tereza Widziolkova Kasv: Supersonic
2.European Championship Sprint Bitches Final 280m (G)
1.Shout Shout Joy26.5 kg(6)-16.81L1
2.Chantilly Lace 26.4 kg(4)-17.03L2
3.Ygritte28.2 kg(2)-17.16L3
Bling It On - Joynight
om: Reija & Jouni Kiiski Kasv: Run-Up
3.European Championship Bitches Veteran Final 280m (W)
1.JZ-Toini17.5 kg(2)-18.50L2
2.Curry14.4 kg(6)-18.94L4
3.Carina16.9 kg(4)-19.30L5
Jykä - Zaphira
om: Noora & Mikko Säe Kasv: Weikotin
4.European Championship Sprint Dogs Final 280m (G)
1.August33.7 kg(6)-16.84L1
2.Kentucky30.6 kg(2)-17.11L2
3.Ballymac Galway35.1 kg(1)-17.14L3
4.Pavo33.5 kg(4)-17.45L4
5.Waimanu32.3 kg(5)-17.58L5
P.Elite Ego kg(3)-L
Bit Chili - Corner Stone
om: Noora Goutsoul Kasv: Beevale
5.European Championship Veteran Dogs Final 280m (W)
1.Upton16.9 kg(4)-17.97L1
2.Cooper16.9 kg(1)-18.63L3
3.Kamagurka17.2 kg(3)-18.64L3
4.Cool16.4 kg(6)-20.10L7
Magmatic Ocean - Quendy
om: Richard Widziolek Kasv: Supersonic
6.European Championship Final 480m (G)
1.Kentish Dream 32.4 kg(1)-5.6828.93K2
2.Woodville32.5 kg(4)-5.6129.00K2
3.Colorado 33.4 kg(3)-5.7729.01K2
4.Punaluu Black34.4 kg(5)-5.7129.14K3
5.Old Fort Ohio 30.4 kg(2)-5.7029.70K5
P.Heart Of Gold27.5 kg(6)-K
Ballymac Vic - Last Song
om: Ivo Widziolek Kasv: O´Dwyer
7.European Championship Dogs Final 280m (W)
1.Funky Fellow17.9 kg(6)-17.80L1
2.Sylvester Stallone14.5 kg(4)-18.14L1
3.Friendly Face17.3 kg(5)-18.18L1
4.Jedi13.9 kg(1)-18.51L2
5.Mörkö17.1 kg(2)-18.59L3
6.James Bond16.9 kg(3)-18.79L3
Wilson - Hulabaloo
om: Johanna Jäntti Kasv: My Wild
8.European Championship Bitchs Final 280m (W)
1.Cory14.0 kg(3)-17.94L1
2.Jade12.1 kg(5)-18.46L2
3.Fairytale II13.5 kg(2)-18.57L3
4.Isadora10.3 kg(1)-18.86L3
5.Zizi14.8 kg(6)-18.87L3
Orlando - Roxy
om: Tereza Widziolkova Kasv: Supersonic
9.Kennel Jetlane Whippet Trophy Class 5-7 280m (W)
1.Crimdon Scapolite13.9 kg(3)-19.72L6
2.Love At First Sight11.7 kg(6)-19.76L6
3.Inside I Am Dancing13.7 kg(5)-19.85L6
4.Inflames17.5 kg(2)-20.07L7
P.Tuutikki kg(1)-L
D.Aceshigh13.5 kg(4)-L
Sir Duke - Boudicca II
om: Jutta Venhola & Jaana Lintunen Kasv: Crimdon
10.Sijoitus 280m (G)
1.Finnish Snowpearl28.5 kg(4)-17.35L4
2.Capes' Destiny28.9 kg(2)-17.35L4
Deneview Snowtoe - Nike's Pärla
om: Anna Ekman Kasv: Paramour
11.Soolokoejuoksu 480m (G)
1.Capes' Snow Trooper27.2 kg(3)-5.7428.98K2
Vans Viking - Herself
om: Vesa Sivonen & Katja Petäjä Kasv: Top Vision

Tampere 25.07.2018 CGRC European Championship 1st round (GRL ry)

1.European Championship Sprint Dogs 1st round 280m (G)
1.August33.3 kg(6)-16.82L1
2.Pavo32.8 kg(2)-16.95L2
3.Waimanu32.1 kg(4)-17.17L3
Bit Chili - Corner Stone
om: Noora Goutsoul Kasv: Beevale
2.Lymed European Championship Dogs 1st round 280m (W)
1.Friendly Face kg(5)-18.06L1
2.James Bond16.9 kg(2)-19.99L7
3.Candyking16.9 kg(1)-22.47L7
K.Zoom16.4 kg(3)-L
P.WT-Bertil kg(6)-L
Wilson - Hulabaloo
om: Ulla Bard Kasv: My Wild
3.European Championship Sprint Dogs 1st round 280m (G)
1.Ballymac Galway35.6 kg(1)-16.50L1
2.Kentucky29.9 kg(4)-16.78L1
3.Elite Ego29.2 kg(3)-17.11L2
4.Capes' Sportti30.5 kg(6)-17.21L3
Ballymac Vic - Galtee Ellie
om: Aleksander Czarnecki Kasv: Ballymac
4.Lymed European Championship Dogs 1st round 280m (W)
1.Funky Fellow18.2 kg(6)-17.85L1
2.Sylvester Stallone14.7 kg(1)-18.20L1
3.Jedi13.8 kg(4)-18.40L2
4.Mörkö17.1 kg(3)-18.51L2
Wilson - Hulabaloo
om: Johanna Jäntti Kasv: My Wild
5.Lymed European Championship Mixed 1st round 480m (G)
1.Punaluu Black34.8 kg(6)-5.7129.00K2
2.Kentish Dream 31.6 kg(3)-5.7129.10K2
3.Colorado 33.3 kg(1)-5.7729.27K3
4.Finnish Snowpearl28.5 kg(4)-5.7730.03K6
Bling It On - Hula Girl
om: Leila & Keijo Salonen Kasv: Run-Up
6.Lymed European Championship Mixed 1st round 480m (G)
1.Woodville35.9 kg(4)-5.5028.70K1
2.Champy Fella34.1 kg(6)-5.6129.71K5
3.Old Fort Ohio 29.9 kg(1)-5.6329.81K5
4.Heart Of Gold27.2 kg(3)-5.7329.94K6
Wise Thought - Activity
om: Iwona Glazik - Czarnecka Kasv: Mrs. Judy McCusker
7.Soolokoejuoksu 480m (G)
1.Capes' Shieldmaiden24.9 kg(3)-5.6929.64K4
Vans Viking - Herself
om: Mikko Aalto, Laura Kukko, Jouni Niemi Kasv: Top Vision

Tampere 21.07.2018 Golden Eagle Raila Laineen muistokilpailu (TSGK)

1.Golden Eagle veteraani 280m (W)
1.Hurricane13.2 kg(1)-18.65L3
2.Ankaa13.9 kg(2)-19.02L4
3.Tuutikki13.7 kg(3)-19.38L5
4.Tequila II15.2 kg(6)-19.39L5
Blits - Freida
om: Riitta Suominen Kasv: Maxwin
2.Golden Eagle sijoitus 280m (W)
1.Inside I Am Dancing14.0 kg(3)-19.35L5
2.Onta13.4 kg(4)-19.52L5
3.Love At First Sight11.9 kg(1)-19.81L6
4.Inflames17.7 kg(2)-20.20L7
Invincible - Wonderchild
om: Jenni Heiskanen Kasv: Whiplandian
3.Golden Eagle Raila Laine Day Special 350m (W)
1.Jade12.0 kg(4)-23.24L3
2.Mörkö17.4 kg(1)-23.36L3
3.Erebor15.6 kg(3)-23.78L4
4.Lucky Strike13.5 kg(2)-23.94L5
Elko River - Hulabaloo
om: Pasi & Helena Malinen Kasv: Maxwin
4.Golden Eagle Raila Laine Day Special 350m (W)
1.Friendly Face17.5 kg(3)-22.55L1
2.Fairytale II13.5 kg(2)-22.93L2
3.Candyking16.8 kg(1)-22.94L2
Wilson - Hulabaloo
om: Ulla Bard Kasv: My Wild
5.Golden Eagle sijoitus 280m (G)
1.Jon Snow37.0 kg(4)-17.03L2
2.Finnish Snowpearl28.2 kg(3)-17.52L5
3.Ygritte27.6 kg(1)-18.96L7
Razldazl Rioga - Vinga
om: Saija Jämsä Kasv: Peuranmäki Greyhounds
6.Golden Eagle sijoituslähtö 280m (W)
1.Tony Stark22.0 kg(3)-18.22L2
2.Energico15.3 kg(2)-18.24L2
3.Eternal Flame16.9 kg(4)-18.60L3
4.Isadora10.2 kg(1)-18.79L3
Voodoo Talk At Kentfield - Hilton
om: Pauliina Suominen Kasv: Nopurin
7.Golden Eagle sijoitus 280m (G)
1.August33.5 kg(4)-16.79L1
2.Heart Of Gold27.4 kg(3)-16.90L1
3.Capes' So Cute29.1 kg(1)-17.46L4
P.Pavo kg(2)-L
Bit Chili - Corner Stone
om: Noora Goutsoul Kasv: Beevale

Turku 15.07.2018 Oralade Vetman sijoituslähdöt 495m (TGK)

1.Oralade sijoituslähtö 495m (G)
1.Heart Of Gold26.4 kg(2)-2.6130.44K5
2.Waipahe35.8 kg(6)-2.6431.02K7
3.Finnish Snowpearl27.4 kg(3)-2.6531.41K7
Farloe Hurricane - Ready To Go
om: Mika Soini Kasv: Quickstep
2.Oralade sijoituslähtö 325m (G)
1.Da Capo37.6 kg(6)-20.29L7
2.Huge Joy30.7 kg(4)-20.36L7
3.Halla kg(3)-20.77L7
Silvereye - La Tua Cantante
om: Camilla Kaasinen Kasv: Nordic
3.NutriScience Sprintti Derby ae1 325m (G)
1.Shout Shout Joy27.2 kg(6)0.00 €19.29L2
2.August32.9 kg(3)-19.60L3
3.Pavo33.2 kg(1)-19.61L3
4.Capes' Ellie27.9 kg(4)-19.85L5
5.Capes' So Cute30.1 kg(2)-20.17L6
Bling It On - Joynight
om: Reija & Jouni Kiiski Kasv: Run-Up
4.NutriScience Sprintti Derby ae2 325m (G)
1.Wai Wai32.3 kg(2)-19.36L2
2.Punaluu Black35.5 kg(5)-19.37L2
3.Capes' Destiny28.6 kg(4)-20.07L6
P.Champy Fella kg(3)-L
Bling It On - Hula Girl
om: Reija & Jouni Kiiski Kasv: Run-Up

Tampere 24.06.2018 Golden Eagle Juhannuskilpailu (TSGK)

1.Golden Eagle Kauppi Sprint 1. aikajuoksu 280m (W)
1.Isadora10.2 kg(1)-18.74L3
2.Lucky Strike13.4 kg(6)-18.76L3
3.Erebor15.3 kg(2)-19.09L4
Fallout Boy - Freida
om: Helena & Pasi Malinen Kasv: Maxwin
2.Golden Eagle Kauppi Sprint 1. aikajuoksu 280m (W)
1.Candyking17.2 kg(2)-18.28L2
2.Fairytale II13.5 kg(3)-18.28L2
3.Jedi14.1 kg(1)-18.58L3
BJ-Joe Kidd - Savannah
om: Johanna Kuoso & Jari Rämö Kasv: Paletin
3.Golden Eagle Veteraani 280m (W)
1.Brona16.6 kg(2)-19.13L4
2.Soulman16.8 kg(6)-19.28L5
3.Ankaa13.9 kg(3)-19.45L5
4.Tarde II12.9 kg(1)-19.72L6
5.Savannah13.1 kg(4)-19.80L6
Barbarossa - Fair Play
om: Tuula Malvisalo Ja Erkki Ruusunen Kasv: Waterram
4.Golden Eagle sijoitus 280m (G)
1.Shout Shout Joy27.3 kg(6)-16.90L1
2.Punaluu Black36.3 kg(4)-17.06L2
3.Saphira27.9 kg(1)-17.18L3
4.Pavo33.7 kg(2)-17.20L3
P.Capes' Destiny kg(3)-L
Bling It On - Joynight
om: Reija & Jouni Kiiski Kasv: Run-Up
5.I Like Iron Maiden Memorial 280m (G)
1.August33.9 kg(4)50.00 €17.03L2
2.Capes' Ellie27.8 kg(5)25.00 €17.20L3
3.Huge Joy31.2 kg(3)-17.48L5
4.Yoda25.9 kg(1)-17.48L5
5.Heart Of Gold27.0 kg(2)-17.49L5
6.Ready To Rumble34.0 kg(6)-17.72L6
Bit Chili - Corner Stone
om: Noora Goutsoul Kasv: Beevale
6.Golden Eagle sijoitus 350m (W)
1.Jade12.0 kg(3)-23.18L3
2.Mörkö17.2 kg(4)-23.64L4
3.TeeTee16.6 kg(2)-23.85L5
4.Aceshigh13.5 kg(1)-24.18L5
Elko River - Hulabaloo
om: Pasi & Helena Malinen Kasv: Maxwin
7.Golden Eagle sijoitus 350m (W)
1.Friendly Face17.8 kg(3)-22.68L1
2.Eagle16.4 kg(1)-23.03L2
3.CA-Waldemar15.7 kg(4)-23.50L4
4.Kosmos13.0 kg(2)-23.80L4
Wilson - Hulabaloo
om: Ulla Bard Kasv: My Wild
8.Golden Eagle Kauppi Sprint 2. aikajuoksu 280m (W)
1.Lucky Strike13.4 kg(6)-18.73L3
2.Isadora10.2 kg(1)-18.79L3
3.Erebor15.3 kg(2)-18.90L4
Brona - BJ-Martta
om: Janne & Mira Välimäki Kasv: Apple Garden's
9.Golden Eagle Kauppi Sprint 2. aikajuoksu 280m (W)
1.Fairytale II13.5 kg(3)-18.16L1
2.Candyking17.2 kg(2)-18.42L2
3.Jedi14.1 kg(1)-18.81L3
Wilson - Hulabaloo
om: Kirsi Ja Lasse Silvan Kasv: My Wild
10.Trial 350m (W)
K.Blueflash19.1 kg(6)-L
Wilson - Pepsi Bell
om: Suvi Rautsiala & Jyri Rautsiala Kasv: Rikke Bankov
11.Soolokoe 480m (G)
1.Ygritte27.9 kg(3)-5.8229.59K4
Razldazl Rioga - Vinga
om: Hans Weckman Kasv: Peuranmäki Greyhounds
12.Soolokoe 480m (G)
1.Rojotango36.2 kg(3)-5.6929.47K4
Silvereye - Neytiri
om: Minna Raila Kasv: Whiskers
13.Soolokoe 480m (G)
1.Capes' Shadow28.3 kg(3)-5.6929.17K3
Line Of Fire - Go Mary Blue
om: Vesa Sivonen Kasv: Top Vision
14.Trial 280m (G)
1.Wai Wai kg(3)-16.89L1
Bling It On - Hula Girl
om: Reija & Jouni Kiiski Kasv: Run-Up
15.Soolokoe 480m (G)
1.Jon Snow36.7 kg(3)-5.5830.18K6
Razldazl Rioga - Vinga
om: Saija Jämsä Kasv: Peuranmäki Greyhounds

Tampere 17.06.2018 Sijoituslähtöpäivä (EGU)

1.Sijoituslähtö 280m (W)
1.Friendly Face17.9 kg(3)-18.13L1
2.Lucky Strike13.6 kg(6)-18.73L3
3.Kosmos13.0 kg(4)-18.90L4
Wilson - Hulabaloo
om: Ulla Bard Kasv: My Wild
2.Beevale Kasvattajalähtö 280m (G)
1.Shout Shout Joy27.6 kg(6)50.00 €16.93L2
2.Punaluu Black35.8 kg(2)-16.93L2
3.Capes' Destiny27.1 kg(4)-17.33L4
4.Waimanu33.1 kg(3)-17.57L5
Bling It On - Joynight
om: Reija & Jouni Kiiski Kasv: Run-Up
3.Sijoituslähtö 280m (W)
1.JZ-Toini17.8 kg(1)-18.47L2
2.CA-Waldemar15.8 kg(4)-18.58L3
3.Crimdon Scapolite12.8 kg(3)-19.51L5
Jykä - Zaphira
om: Noora & Mikko Säe Kasv: Weikotin
4.Peuranmäki Greyhounds Kasvattajalähtö 480m (G)
1.August33.1 kg(3)50.00 €5.6429.28K3
2.Heart Of Gold26.2 kg(4)-5.7530.03K6
3.Huge Joy31.1 kg(2)-6.0030.36K7
4.Ready To Rumble34.1 kg(6)-5.8430.65K7
Bit Chili - Corner Stone
om: Noora Goutsoul Kasv: Beevale
5.Trial 350m (W)
1.Tarde II13.1 kg(1)-24.01L5
El Tiempo - Narda
om: Taina Pajuniemi Kasv: Paletin